1941215
Forum Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW
Forum dyskusyjne użytkowników Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW
Zobacz również portal EDU-GORZOW


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Forum Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Instrukcja dla kandydata (absolwenta gimnazjum)
Autor Wiadomość
jjankowski
Administrator
WED

Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 268
Nazwa placówki/szkoły: WED
Wysłany: 2016-04-08, 10:50   Instrukcja dla kandydata (absolwenta gimnazjum)

Instrukcja dla absolwenta gimnazjum
- czyli jak korzystać z systemu NABOR


Pierwszy KROK

Kandydat odwiedza stronę www systemu NABOR. Na stronie tej w pierwszej kolejności uwagę powinien skierować na informator (przycisk ZAJRZYJ DO INFORMATORA) - aby poznać ofertę edukacyjną szkół oraz oznaczenia klas dostępnych w rekrutacji. Na podstawie danych zawartych w informatorze wybiera szkoły (maksymalnie 3) oraz klasy w tych szkołach ( można wybrać nawet wszystkie klasy danej szkoły umieszczone w informatorze), do których ewentualnie chciałby uczęszczać.

Przykład ( raczej pouczający):
Mamy dwóch kandydatów - Kandydata A i Kandydata B wybierających trzy szkoły. Przykładowe dane odczytane z informatora - szkoła nr 1 ma w ofercie 4 klasy, szkoła nr 2 ma w ofercie 6 klas, szkoła nr 3 ma w ofercie 5 klas.
Kandydat A - wybór optymalny - kandydat umieszcza na swojej liście preferencji 15 klas (4+6+5) z trzech w/w szkół.
Kandydat B - wybór raczej niekorzystny dla kandydata - kandydat umieszcza na swojej liście preferencji 3 klasy (po jednej z każdej szkoły)
Kandydat, który umieścił na swojej liście więcej klas (15) ma dużo większe szanse dostać się do którejś z wybranych klas niż kandydat, który wybrał tylko 3 klasy. System podejmie w tym przypadku tylko trzy próby przydzielenia Kandydata B do wybranych przez niego klas, zamiast 15 jak w przypadku Kandydata A.

Wybrane przez kandydata klasy (z maksymalnie trzech szkół) tworzą tzw. listę preferencji. Na jej szczycie znajduje się klasa, do której kandydat chciałby uczęszczać najbardziej. Szkoła, w której funkcjonuje ta klasa jest automatycznie szkołą pierwszego wyboru. Tam właśnie trzeba będzie zanieść wygenerowane przez system i podpisane przez kandydata i jednego z jego rodziców podanie.
Należy dążyć do tego, by lista preferencji była jak najdłuższa. System w trakcie pracy będzie próbował przydzielić kandydata kolejno do każdej klasy umieszczonej na liście preferencji zaczynając od klasy umieszczonej na pierwszym miejscu. O przydzieleniu do danej klasy decyduje wyłącznie liczba punktów, które posiada kandydat. Jeżeli okaże się, że liczba punktów jest za mała, by umieścić kandydata w danej klasie, system automatycznie będzie próbował „zapisać” kandydata do kolejnej klasy umieszczonej na liście preferencji. Ważne jest, aby lista preferencji nie była zbyt krótka. W efekcie zrealizowanego przydziału dany kandydat znajdzie się w jednej z klas umieszczonych na liście preferencji ( zależy to tylko od ilości punktów) lub nie zostanie nigdzie przydzielony. Najczęściej w tym stanie znajdą się kandydaci, którzy mieli zbyt krótką listę preferencji.Drugi KROK

Po dokonaniu wyboru klas i szkół - ustaleniu listy preferencji kandydata - należy wypełnić internetowy formularz podania do szkoły (przycisk UTWÓRZ PODANIE). Umieszczamy tam swoje dane osobowe oraz listę preferencji. Wypełnianie formularza jest bardzo proste - intuicyjne. Można przeprowadzić wiele prób - nie ma to żadnego znaczenia dla procesu rejestracji kandydata w systemie. Proces tworzenia podania można przerwać w dowolnym momencie bez żadnych skutków i rozpocząć go na nowo. Utworzone podanie można wydrukować albo zapisać na dysku w celu późniejszego wydruku. Podań takich kandydat może utworzyć wiele. Każdemu utworzonemu podaniu system nadaje unikalny numer. Utworzenie i wydrukowanie podania nie jest równoznaczne z jego rejestracją. Jedno z wydrukowanych podań - to, które odpowiada naszym planom, należy podpisać (kandydat i jeden z rodziców) i zanieść do szkoły pierwszego wyboru - czyli szkoły umieszczonej na pierwszym miejscu listy preferencji zawartej w wydrukowanym podaniu.
Podanie kandydata może zostać zarejestrowane tylko w szkole pierwszego wyboru przez operatora systemu. Należy zapamiętać numer zarejestrowanego podania umieszczony w prawym górnym narożniku. Po zarejestrowaniu podania kandydata w szkole pierwszego wyboru, nie będzie mógł on już zarejestrować innych podań w innych szkołach. Odblokowanie możliwości rejestracji podania jest możliwe tylko poprzez wycofanie podania z systemu przez operatora w szkole, w której zostało ono zarejestrowane.
Do szkoły pierwszego wyboru należy również w oznaczonym terminie dostarczyć pozostałe dokumenty wymagane w procesie rekrutacji - świadectwa ukończenia gimnazjum, wyniki egzaminu gimnazjalnego itp.

Trzeci KROK

Stan, w jakim znajduje się podanie oraz wyniki rekrutacji kandydat może sprawdzić w szkole pierwszego wyboru lub poprzez internet podając numer zarejestrowanego w szkole pierwszego wyboru podania. Umożliwia to stosowny przycisk (SPRAWDŹ) umieszczony na stronie www systemu NABOR


W dużym skrócie system dostępny w internecie pozwala przede wszystkim:
1. poznać ofertę edukacyjną szkół (przycisk Zajrzyj do informatora)
2. wydrukować podanie (przycisk Utwórz podanie)
3. śledzić losy podania (przycisk Sprawdź)

Ważne jest, by bez żadnych obaw korzystać z tych możliwości systemu. Utworzenie i wydruk wielu podań przez tego samego kandydata nie ma żadnego wpływu na rejestrację kandydata w systemie. Kandydat i jego podanie może zostać zarejestrowane w systemie TYLKO w szkole pierwszego wyboru przez operatora systemu.

Aby tak jednak się stało trzeba zanieść podpisane przez kandydata i jednego z rodziców podanie do szkoły pierwszego wyboru.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 12