1875417
Forum Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW
Forum dyskusyjne użytkowników Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW
Zobacz również portal EDU-GORZOW


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Forum Gorzowskiego Systemu Oświatowego EDU-GORZÓW Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady naboru elektronicznego
Autor Wiadomość
jjankowski
Administrator
WED

Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 260
Nazwa placówki/szkoły: WED
Wysłany: 2016-04-08, 11:54   Zasady naboru elektronicznego

Nabór 2018 do szkół ponadgimnazjalnych w Gorzowie Wlkp. - zasady

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Gorzowie Wlkp. zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem komputerowego systemu wspomagającego rekrutację. System zbiera dane o kandydatach do gorzowskich szkół ponadgimnazjalnych w centralnej bazie danych, a następnie w bardzo krótkim czasie wyznacza jednoznaczny przydział uczniów do poszczególnych oddziałów w szkołach. Przydział uzależniony jest od:
  1. w pierwszej i bezwzględnej kolejności od liczby punktów, które kandydat zdobył w procesie rekrutacji oraz
  2. od określonej przez niego listy preferowanych oddziałów.
W dużym skrócie w odniesieniu do konkretnego kandydata system działa następująco:
Wybiera pierwszą klasę z listy preferencji kandydata i sprawdza czy ma on wystarczającą liczbe punktów, by dostać się do tej klasy. Jeżeli TAK przydziela go do tej klasy. Jeżeli NIE przechodzi do drugiej klasy umieszczonej na liscie preferencji itd.

Od 15 maja br. kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych będą mogli korzystać z serwisu systemu Nabór 2018 pod adresem:

www.edu.gorzow.pl

(przycisk E-nabór szkoły ponadgimnazjalne)

Na stronie internetowej gimnazjaliści będą mogli znaleźć wszystkie niezbędne informacje związane z rekrutacją oraz :
  • przeglądać elektroniczny informator,
  • wypełnić podanie do szkoły, które następnie można wydrukować
Można przeprowadzić wiele prób i utworzyć wiele podań, nie ma to żadnego znaczenia. Tylko jedno podanie zaniesione (dostarczone) do szkoły pierwszego wyboru będzie zarejestrowane w systemie - pozostałe to elektoniczne ”śmieci”. Jeżeli żadne z podań utworzonych przez kandydata nie zostanie zaniesione do szkoły pierwszego wyboru, to kandydat nie będzie zarejestrowany w systemie.
Schemat czterech kroków w systemie Nabór 2018
  • kandydat sprawdza ofertę edukacyjną w internecie
  • kandydat wypełnia internetowy formularz podania, drukuje go, podpisuje (wymagany jest również podpis rodzica) i zanosi go do szkoły pierwszego wyboru
  • szkoła ta rejestruje dostarczone podanie i wprowadza do systemu wszystkie dane kandydata (łącznie z jego preferencjami dotyczącymi innych szkół). Po zarejestrowaniu przez szkołę podania kandydat nie bedzie juz mógł tworzyć nowych podań w systemie nabór
  • wszelkie ewentualne korekty wprowadzonych do systemu danych kandydat zgłasza w szkole pierwszego wyboru, może zmienić również szkołę pierwszego wyboru (TYLKO JEDEN RAZ !!!) po uprzednim wycofaniu podania ze starej szkoły i zaniesieniu go do nowej szkoły
Uwaga - kandydaci, którzy nie mają dostępu do internetu mogą otrzymać wzory podań w wybranej przez siebie szkole ponadgimnazjalnej.
Zasady tworzenia listy preferencji :
  • dokonaj wyboru trzech szkół z 21 możliwych podanych w informatorze( 6 liceów ogólnokształcących, 9 techników oraz 6 zasadniczych szkół zawodowych)
  • w każdej ze szkół wybierz co najmniej jedną klasę ( możesz wybrać nawet wszystkie klasy występujące w ofercie edukacyjnej szkoły - do czego raczej zachęcamy)
  • wpisz wybrane szkoły i klasy do formularza w podaniu w kolejności zgodnej z twoimi preferencjami (WAŻNA JEST KOLEJNOŚĆ SZKÓŁ I KLAS)

Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy preferencji - to szkoła pierwszego wyboru ( w tym przypadku szkoła3)

lista wybranych szkół i klas   LISTA PREFERENCJI
szkoła1 - klasa1   szkoła3 - klasa2
szkoła1 - klasa2   szkoła2 - klasa2
szkoła1 - klasa3   szkoła2 - klasa3
szkoła1 - klasa4   szkoła1 - klasa1
szkoła2 - klasa1   szkoła1 - klasa2
szkoła2 - klasa2   szkoła3 - klasa1
szkoła2 - klasa3   szkoła1 - klasa3
szkoła3 - klasa1   szkoła3 - klasa3
szkoła3 - klasa2   szkoła3 - klasa4
szkoła3 - klasa3   szkoła2 - klasa1
szkoła3 - klasa4   szkoła1 - klasa4


PAMIĘTAJ ! - Ustal właściwą kolejność w tym zbiorze klas ( wg twoich preferencji). Klasa umieszczona na pierwszym miejscu wskazuje jednocześnie szkołę pierwszego wyboru (na drugim miejscu wcale nie musi być klasa ze szkoły pierwszego wyboru !!!). System będzie przydzielał Ci klasy kolejno od pierwszej na liście preferencji po ostatnią. Dostaniesz się do tej klasy, w której będziesz miał wystarczającą ilość punktów rekrutacyjnych. (twoja liczba punktów rekrutacyjnych może być różna w każdej z klas - zależna od punktowanych w danej klasie przedmiotów)
Im dłuższa lista preferencji tym masz większą szansę, że system przydzieli cię do jednej z wybranych klas.



Wykaz klas pierwszych w sytemie nabór 2018




liceum ogólnokształcące (klas 22 - miejsc 650)

lp skrot oddzial zawod-przedmioty rozszerzone klas miejsc przedmioty punktowane
1 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 1LO-1 3-4 do wyboru 6 180 język obcy, matematyka, max ocena
2 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 2LO-1 3-4 do wyboru 6 180 język obcy, matematyka, max ocena
3 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 3LO-1 historia,j.polski,j.obcy 1 30 język obcy, max ocena 2, max ocena 3
4 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 3LO-2 biologia,chemia,j.obcy 1 30 język obcy, max ocena 2, max ocena 3
5 IV Liceum Ogólnokształcące 4LO-1 3-4 do wyboru 6 180 język obcy, matematyka, max ocena
6 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 6LO-1 3-4 do wyboru 1 30 język obcy, max ocena 2, max ocena 3
7 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 8LO-1 j.polski,matematyka,wos 1 20 historia, wos, język obcy


technikum (klas 29 - miejsc 868)

lp skrot oddzial zawod-przedmioty rozszerzone klas miejsc przedmioty punktowane
1 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-1 Technik budownictwa 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
2 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-2 Technik pojazdów samochodowych 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
3 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-3 Technik budowy dróg 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
4 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-4 Technik robót wykończeniowych w budownictwie 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
5 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-5 Technik geodeta 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
6 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych T4n1-6 Technik technologii drewna 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
7 Zespół Szkół Ekonomicznych T4n2-1 Technik ekonomista 1 30 j. obcy, matematyka, informatyka
8 Zespół Szkół Ekonomicznych T4n2-2 Technik ekonomista 1 30 j. obcy, geografia, informatyka
9 Zespół Szkół Ekonomicznych T4n2-3 Technik handlowiec 1 30 j. obcy, geografia, informatyka
10 Zespół Szkół Ekonomicznych T4n2-4 Technik organizacji reklamy 1 30 j. obcy, geografia, informatyka
11 Zespół Szkół Gastronomicznych T4n3-1 Technik żywienia i usług gastronomicznych 2 60 matematyka, języki obce, zajęcia techniczne
12 Zespół Szkół Gastronomicznych T4n3-3 Technik hotelarstwa 1 30 matematyka, języki obce, zajęcia techniczne
13 Zespół Szkół Odzieżowych T4n4-1 Technik przemysłu mody 0,5 15 informatyka, język obcy, zajęcia artystyczne
14 Zespół Szkół Odzieżowych T4n4-2 Technik usług fryzjerskich 1 30 informatyka, język obcy, zajęcia artystyczne
15 Zespół Szkół Odzieżowych T4n4-3 Technik grafiki i poligrafii cyfrowej 0,5 15 informatyka, język obcy, zajęcia artystyczne
16 Zespół Szkół Odzieżowych T4n4-4 Technik fotografii i multimediów 1 30 informatyka, język obcy, zajęcia artystyczne
17 Zespół Szkół Mechanicznych T4n5-1 Technik mechanik 0,33 10 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
18 Zespół Szkół Mechanicznych T4n5-2 Technik logistyk 1 30 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
19 Zespół Szkół Mechanicznych T4n5-3 Technik spedytor 1 30 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
20 Zespół Szkół Mechanicznych T4n5-4 Technik urządzeń dźwigowych 0,33 10 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
21 Zespół Szkół Mechanicznych T4n5-5 Technik automatyk 0,33 10 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
22 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących T4n6-1 Technik ochrony środowiska 1 30 biologia,geografia, j.obcy
23 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących T4n6-2 Technik informatyk 2 60 matematyka, informatyka, język obcy
24 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących T4n6-3 Technik analityk 1 30 biologia,chemia, j.obcy
25 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-1 Technik elektryk 1 30 matematyka, informatyka, język obcy
26 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-2 Technik elektronik 0,5 15 matematyka, informatyka, język obcy
27 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-3 Technik mechatronik 1 30 matematyka, informatyka, język obcy
28 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-4 Technik informatyk 1 30 matematyka, informatyka, język obcy
29 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-5 Technik teleinformatyk 0,5 15 matematyka, informatyka, język obcy
30 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-6 Technik energetyk 0,5 15 matematyka, informatyka, język obcy
31 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-7 Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 0,5 15 matematyka, informatyka, język obcy
32 Zespół Szkół Elektrycznych T4n7-8 Technik automatyk 1 30 matematyka, informatyka, język obcy
33 Zespół Szkół nr 12 T4n8-1 Technik hotelarstwa 1 30 geografia, informatyka, j. obcy
34 Zespół Szkół nr 12 T4n8-2 Technik obsługi turystycznej 1 30 geografia, informatyka, j. obcy
35 Zespół Szkół Ogrodniczych T4n9-2 Technik weterynarii 0,25 7 biologia, informatyka, język obcy
36 Zespół Szkół Ogrodniczych T4n9-3 Technik architektury krajobrazu 0,25 7 biologia, informatyka, język obcy
37 Zespół Szkół Ogrodniczych T4n9-4 Technik ogrodnik 0,25 7 biologia, informatyka, język obcy
38 Zespół Szkół Ogrodniczych T4n9-5 Technik inżynierii środowiska i melioracji 0,25 7 biologia, informatyka, język obcy


branżowa szkoła I stopnia (klas 14 - miejsc 420)

lp skrot oddzial zawod-przedmioty rozszerzone klas miejsc przedmioty punktowane
1 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-10 Betoniarz-zbrojarz 0,33 10 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
2 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-11 Stolarz 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
3 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-12 Monter izolacji budowlanych 0,33 10 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
4 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-13 Elektromechanik poj. samochodowych 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
5 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-14 Cieśla 0,33 10 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
6 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-15 Kierowca mechanik 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
7 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-3 Mechanik pojazdów samochodowych 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
8 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-4 Murarz - tynkarz 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
9 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-5 Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownic 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
10 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-9 Mechanik motocyklowy 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
11 Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych BS1-16 monter stolarki budowlanej 0,5 15 informatyka, matematyka, zajęcia techniczne
12 Zespół Szkół Gastronomicznych BS3-1 Kucharz - młodociany pracownik 1 30 matematyka, języki obce, zajęcia techniczne
13 Zespół Szkół Gastronomicznych BS3-2 Cukiernik - młodociany pracownik 0,5 15 matematyka, języki obce, zajęcia techniczne
14 Zespół Szkół Gastronomicznych BS3-3 Piekarz - młodociany pracownik 0,5 15 matematyka, języki obce, zajęcia techniczne
15 Zespół Szkół Odzieżowych BS4-2 Fryzjer 1 30 język obcy, informatyka, zajęcia techniczne
16 Zespół Szkół Odzieżowych BS4-4 Wielozawodowa - młodociany pracownik 1 30 język obcy, informatyka, zajęcia techniczne
17 Zespół Szkół Mechanicznych BS5-1 Mechanik pojazdów samochodowych - młod.prac. 0,5 15 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
18 Zespół Szkół Mechanicznych BS5-2 Mechanik - monter maszyn i urządzeń 0,5 15 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
19 Zespół Szkół Mechanicznych BS5-3 Magazynier-logistyk 1 30 matematyka, informatyka, zajęcia techniczne
20 Zespół Szkół Elektrycznych BS7-1 Elektryk 0,5 15 zajęcia techniczne, matematyka, informatyka
21 Zespół Szkół Elektrycznych BS7-2 Mechatronik 0,5 15 zajęcia techniczne, matematyka, informatyka
22 Zespół Szkół Elektrycznych BS7-3 Elektromechanik 0,5 15 zajęcia techniczne, matematyka, informatyka
23 Zespół Szkół Elektrycznych BS7-4 Elektronik 0,5 15 zajęcia techniczne, matematyka, informatyka
24 Zespół Szkół Ogrodniczych BS9-1 Ogrodnik 1 30 biologia, informatyka, język obcy





Szkoły NIE objęte systemem:
  • Liceum Plastyczne
  • Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 14
  • klasa sportowa w VI Liceum Ogólnokształcącym
O zasadach rekrutacji do tych szkół (klas) można dowiedzieć się, kontaktując się bezpośrednio z w/w placówkami.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12